Skip navigation

Vörösfülű ékszerteknős

A felfelé tartott fejben az agyvelő metszete vonja magára figyelmünket. A nyak területén a gerincvelő fehéres állománya látható. A nyak alsó részén a légcső és a nyelőcső hosszmetszete figyelhető meg. A felvétel középső részén a szív és a hasűri szervek foglalnak helyet. Fölül a hátpáncél, alul a haspáncél vagy mellvért metszete látható.

Balról jobbra az orrüreg, az agyvelő részei, majd a gerincvelő tanulmányozható. A nyakcsigolyák testei között feltűnnek a csigolyaközti porckorongok. A nyakban, a bőr alatt, a légcső gyűrűs szerkezete figyelhető meg.

A hátpáncél alatt a csigolyák harántnyúlványainak sorozata látható. A gerincoszloptól erős visszahúzó izmok húzódnak a fejbe és a nyakba. Alul a hasvérthez simuló szív metszete tanulmányozható, mögötte a hasűri szervek, bélkacsok metszetei stb. jelennek meg. A kép jobb felső részén a barna színű vese tűnik elő.

A kép bal alsó részét a szív metszete foglalja el, felette és mögötte a máj, a gyomor-bélrendszer szervei és a terjedelmes húgyhólyag metszete látható. A kép jobb felső sarkát a vese uralja.

Balra, a fejben, a hortyogók ovális nyílásai látszanak. A nyak területén, egy rövid szakaszon, feltárul a gerincvelő. A nyaktőben számos nagyér átmetszete figyelhető meg. A hasüregben terjedelmes májlebenyek uralják a képet. Alul a gyomor és a belőle kiinduló patkóbél metszete jelenik meg.

A szarukávák által közrefogott területen a hortyogók ovális nyílásai, ezektől jobbra a szájpadnyálkahártya figyelhető meg. A nyakban a csigolyák és a gerincvelő metszete mutatkozik.

A nyak tövi része mellett a szívből kiinduló nagyerek átmetszetei jelennek meg. A máj lebenyes szerkezete feltűnő. A kép alján a gyomor ürege tárul föl, jobb oldalon a petefészek szemcsés állománya mutatkozik.

A már előzőekben is említett szerveken kívül, a máj állományában lévő nagy átmérőjű, sötét terület a hátulsó üres véna metszete.